image

Site ve apartmanlar kendi sakinleri tarafından yönetildiği zaman ortaya çıkan sürtüşmelere engel olmak ve hukuki sorumluluğu devretmek amacıyla hizmet veren profesyonel yöneticilik firmalarına talep giderek artıyor.

Site ve apartmanlar içeriden yönetildiği zaman sürtüşmeler çıkabiliyor. Aidatlar ödenmediğinde yönetici, komşuluk ilişkisi bozulmasın diye borçluyu avukata veremiyor. Özelikle Site Sakinleri bu gibi problemleri profesyonel şekilde yapan bir başkasına verip, daha rahat yaşamak istedikleri için Profesyonel Site Yöneticiliği daha hızlı yaygınlaşmakta.

Ayrıca site ya da apartman sakini olup da yöneticilik yapanlar kanunu bilmediği için istemeden hatalar da yapılabilmekte.

Profesyonel Site Yöneticiliği firmaları "Kanunda da yazdığı gibi biz de bir bedel karşılığında sözleşme yapmakta ve her ay sonunda da faturasını keserek hem devlete gelir vergisini ödemekte hem de sitenin huzurlu bir şekilde yönetilmesini sağlamaktalalar.

Kat Kanunu ve bina risk analizine göre uyulması gereken kurallar var. Apartman sakinlerinden biri olan yönetici komşusunu uyardığında tartışmalar çıkabiliyor ama Profesyonel Site Yöneticiliği firması genelge yayımlıyor ve uyulmadığı taktirde yaptırımı olduğunu söylüyor. Aidat ödemeyenle hukuki yollardan mücadele ediyor. Birebir tartışma ya da polemiğe girmeden sorunları çözüyor. Sitede her türlü şikayet ya da sorunla doğrudan ilgileniyor. 

Tüm bu nedenler ve sonuçlar Türkiye'de her geçen gün Profesyonel Site Yöneticiliğine olan rağbeti daha da artırmakta.