Ayess Temizlik Hizmetleri

Kamu kurumları gibi mekânların temizliğini yaparken;

  Kalitemizden ödün vermeyen temizlik politikamız ile bütün yapıların temizliğinde belirttiğimiz aşamalar doğrultusunda, uygulandığı bölgede temizlik esnasında hassas yüzeylere zarar vermeyen kaliteli  ve TSE standartlarına uygun ürünlerimizin kullanımı,  güler yüzlü,  güvenilir, profesyonel ekip çalışanlarımız ile vermiş olduğunuz işlerinizi, itinalı temiz ve eksiksiz olarak tamamlama sonucu siz müşterilerimize vermiş olduğumuz sözü ve değeri göstermekteyiz.

Temizlik işi yapılmadan önce fizibilite çalışması yapılması sonucu ;

İnşaat sonrası temizlik hizmeti biraz daha zahmetli bir iş olması nedeni ile iş alanının m2 si, personel sayısının temizlik alanın metre karesine göre belirlenmesi, hangi malzemelere ihtiyaç olduğu, işin bitme süresi, maliyeti, işin sıraya sokulması ve benzeri konular netleşmiş olur. Bu şekilde işin yapım aşaması kolaylaştırılır ve uzman personelimizce son olarak kontrolü yapıldıktan sonra teslimini yapmaktayız.

İnşaat sonrası temizliği;

Bir binanın iç ve dış görüntüsü, müteahhit firma hakkında ilk izlenimi vermektedir. Çünkü bir yerin temizliği, işine verdiği değeri ve önemi gösterir. Bu yüzden inşaat firmalarının inşaat sonrası temizlik işi çok önemlidir. Çoğu İnşaat firması, İnşaat sonrası temizlik işini yapmamakta ve/veya alıcısına bu şekilde teslim etmeyi yeğlemektedir.  Söz konusu inşaatların bakteri yuvası olduğu ve mekânı satmakla iş bitmediğini ve insanların sağlığını esas almamız gerekliliğinin bilinci ile Ayess Danışmanlık olarak; inşaat sonrası temizliği konusunda kaliteli hizmet alabileceğiniz temizlik şirketi olarak sizlere bu hizmeti sunmaktayız.

İnşaat sonrası temizlik hizmetimizi, talebiniz doğrultusunda ince temizlik olarak da yapmaktayız. Yani eşyalarınızı temizlik sonrasında taşıyabilirsiniz.

İnşaat sonrası temizlik aşamaları sırasıyla;

Fizibilite, kaba temizlik, ince temizlik, olarak sınıflandırmaktayız.

 Ev temizliği; insanların yaşam alanlarının temiz olmasının, insan sağlığı açısından önemli bir yeri vardır. İnsanlar yaşamlarını sürdürdükleri evlerinde temiz hijyenik bir ortam sağlamalı, nasıl ki kendi beden temizliğine önem veriyorsa, yaşadığı evinin temizliğine de o kadar önem vermelidir.

İnsan eğer genel sağlık durumunu düşünüyorsa, buna yaşamını sürdürdüğü alandan başlamalıdır. Düzenli olarak temizlenen bir ev ortamında yaşamanın, enfeksiyon kapma riskini hastalıkları azaltmakta olması, kötü ev koşullarının ise insan sağlığını bedensel ve ruhsal açıdan kötü etkileyebilmesi, aslında ev temizliğinin ne kadar önemli olduğunu bize göstermektedir. Bu açıdan ev temizliğinin bilinçli bir şekilde ve titizlikle yapılması gerektiği bilinmesi gereken bir gerçektir. Ayrıca insanların karakterleri, kişilikleri ile devamlı yaşadığı alan arasında da bir özdeşlik söz konusudur. Bir insanın kişiliği, oturup kalktığı yaşadığı evin temizliğinden, yaşadığı alanın düzeninden anlaşılabilir.

 Evin temizliğiyle çoğunlukla kadın ilgilenmekte olup, bu rolü üstlenmektedir. Ancak, günümüzde modern çağın gelişmesiyle, kadının iş hayatına atılması, eviyle yeteri kadar ilgilenememesi, ev temizliğini gerçekleştirmesinde yeterli enerji ve zamanı bulamaması gibi nedenler dolayısıyla temizlik şirketlerinden destek almaya ihtiyacı artırmıştır.

Bu ihtiyaç doğrultusunda AYESS DANIŞMANLIK olarak ev temizliği konusunda uzman ve deneyimli personeller ile güvenilir, ekonomik, doğru malzemelerle ve kaliteli hizmet anlayışı ile yanınızdadır.

Yüzeysel ev temizliği ve detaylı ev temizliği  olarak ikiye ayrılır.

Yüzeysel ev temizliği; Temizlik yapılacak alan kontrol edilir, gerekli temizlik ürünleri ve ekip sağlanır. Mutfak, banyo, tuvalet, oda, salon, balkon, yerler, camlar, kapılar ile evin bütün kısımları gözden geçirilir.

 Mutfak temizliğinde; beyaz eşyalar, mutfak dolapları yüzeysel silinir ve temizlenir. Tezgâh üstü ve yüzeyi, sert zemini ıslak nemli olarak silinir ve temizlenir.

 Banyo ve wc temizliğinde; tüm alan dezenfekte edilir. Küvet, duşakabin, lavabo, klozet gibi mikrop ve kirlenme olasılığı yüksek yerler TSE standartlarına uygun kimyasal ürünlerle özenle temizlenir.

Cam – kapı ve balkon temizliğinde; pencere mermerleri, pencere çerçeve içleri-araları iç ve dış temizliği profesyonelce cam silme aparatları ile temizlenir.

 Balkon temizliğinde; sert zemin ve korkuluklar özenle temizlenir.

Oda temizliği; Oda temizliğinde mobilyalara özen gösterilir, masa, koltuk, sehpa, etejer, dolaplar tozları alınır, nemli mikro bezlerle temizlenir. Halı ve kilim temizliği de oda temizliğinin bir parçasıdır. Yüksek vakumlu toz alma makinesi ile tozları alınır.

Yapılan bütün temizlik işlemleri sonunda tekrardan evin kontrolü yapılarak eksiklikler var ise giderilir. Temizlik hizmeti işlemi bitirilir. 

Detaylı ev temizliği; Detaylı ev temizliğinde yüzeysel ev temizliği gibi aynı temizlik işlemleri yapılır. Ayrıcalıklı olarak dolap kapakları açılarak, iç bölümlerinin ve eşyaların temizliği, yerinden oynatılabilen ağır dolap altlarının temizliği ve duvarların temizliği siz müşterilerimizin isteğine göre yapılır.

Ofis temizliği; Günümüz dünyasında hayatlarımızın büyük bir kısmını ofislerde geçiriyoruz. Çalışma ortamımızın temiz ve hijyenik olması, hem ruh sağlığımızı hem de beden sağlığımızı doğrudan etkiler. Gerek bizim sağlıklı ve düzenli bir şekilde çalışabilmemiz gerekse müşterilerin memnuniyeti açısından ofis temizliğinin sürekli olarak yaptırılması gerekmektedir.

Ofislerimiz, bizim vitrinimizdir. Ofisimize gelen müşteriler için ilk intiba çok büyük önem ve değer taşır. Düzenli ve temiz bir ofis, güzel bir ilk intiba bırakmak için olmazsa olmazlardandır.

Evimiz kadar önemli olan ofislerimizde belki de evimizden daha fazla vakit geçiriyoruz. Ofislerimizin, çalışma yaparken göze güzel gelen bir ortam olması, temiz ve hijyenik olması, içimize sinmesi çalışma motivasyonumuzu sağlar. Sabah iş başı yapan çalışanlar işletmelerinin temiz ve düzenli olmasını ister. Motivasyonu artmış çalışanların verimliliği artarken aynı zamanda rahatsızlanma oranı çok düşer. Düzenli temizlik yapılan ofislerde kir ve mikrop barınmaz.

Bu gibi sebeplerden dolayı ofis temizliğine dikkat etmenin, çalışanlar müşteriler ve patronlar açısından olumlu sonuçlar doğuracağını ve daha kaliteli bir ortam sunacağının bilincinde olan işletmeler, rakiplerine göre bir adım önde diyebiliriz.

Temiz ve hijyenik ofis yaşamınızda sağlıklı çalışmak için AYESS DANIŞMANLIK sizlerle..

 Siz değerli müşterilerimizin temiz ve sağlıklı ortamlarda çalışabilmenizi, ofisinizi en kısa sürede kaliteli hizmet anlayışı ile temizleyerek size zamandan tasarruf sağlamak amacındayız.

Ofisinizin çalışma programına uygun sizlere özel temizlik programı çıkartıyor, sizlerin belirlemiş olduğunuz süreçlerde, dezenfekte edici özelliğe sahip tüm malzeme ve ekipmanlar ile eşyalarınıza zarar vermeden genel temizliğini yapmaktayız.

 Cam ve kapıları, masaları, oturma gruplarınız ve dolapları, bunların yanı sıra kitaplıklar ve çerçeveleri eğer ofisinizde halı var ise, halılarınızın da temizliğini yapmaktayız.

Özellikle tuvaletlerin önemli bir bakteri kaynağı olduğu düşünülerek, tuvalet temizliğine ayrıca hassasiyet göstermekteyiz.

Ofis temizliğiniz sizleri rahatsız etmeyecek şekilde, isteğe bağlı olarak, sabah ve / veya akşam gün belirlenmesi neticesinde periyodik olarak da temizliğinizi yapmaktayız.

Kısaca AYESS DANIŞMANLIK olarak, sizden ofisinizi teslim aldığımız andan itibaren itinalı bir çalışma ile sizlere tertemiz ve hijyenik bir ofis teslim ediyoruz.

VERİM VE BAŞARININ ARTTIĞI TEMİZ MEKÂNLARDA BULUŞMAK ÜZERE…

 

Okul temizliği;

Çocuklarımızı emanet ettiğimiz okulların temizliğine önem vermeli, iyi bir eğitimin temizlik eğitimi ile başlayacağının bilincinde olarak çocuklara örnek olmamız gereklidir.

Temizlik ve hijyen hayatımızın her alanında çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle kalabalık ortamlarda hijyen koşullarına dikkat edilmediği zaman çeşitli hastalıklar ortaya çıkar ve hızla yayılarak hayatı olumsuz etkiler.

Birçok öğrencimizin aynı ortamda bulunduğu ve burada vakit geçirerek hem sosyal hayata alıştıkları, hem de bazı yeteneklerini geliştirme imkânı buldukları kreşler ve anaokulları da temizlik hizmeti konusunda üzerine eğilmemizi gerektirecek kurumların arasında başı çekiyor. Çevre ve ortam kirliliğinden, salgın hastalıklardan ve havada dolaşan virüslerden en kolay çocuklar etkilenir. Bağışıklık sistemi henüz tam oturmayan, ayrıca yaşları gereği kendilerini tozdan, kirden koruyamayan çocuklar en ufak olumsuzluktan etkilenerek hastalanabilirler.

Eğitim kurumları genelde büyük binalardan oluştuğu için normal çalışan kadrosunun tam olarak ortamı sterilize etmesi mümkün değildir. Bu konuda uzman çalışanlara ihtiyaç vardır. Büyüklüğüne ve ihtiyacına göre her okula özel çözüm önerileri sunabilen AYESS DANIŞMANLIK sizlere okullar, kolejler, dershaneler, yurtlar, kreşler, fakülte binaları, kampüsler gibi kısacası her eğitim alanında yapılacak olan temizliklerde, kaliteden ödün vermeyerek doğru, güvenilir temizlik ürünlerini kullanarak, güler yüzlü ve deneyimli çalışanlarımızla hizmetinize sunmaktayız.

Geleceğimiz, yarınlarımız olan, toplumumuzu ileri, çağdaş, sağlıklı nesillere taşıyacak çocuklarımızın, günlerinin hemen hemen çoğunu geçirdikleri okulları en ciddi ve en hassas şekilde temizlemek için elimizden gelen yüksek çaba ve özveriyi göstermekteyiz. Okul temizliği ihtiyaçlarınızı eksiksiz bir şekilde karşılıyor, gereken her şeyi sizin adınıza biz düşünüyoruz!

Okullarda iç binada yer alan sınıflar, odalar, sınıf ve kapalı diğer alanlarda bulunan araç ve gereçler, en fazla hastalık ve enfeksiyonun yayıldığı tuvaletler, kantin, zemin temizliği, dış cephe ve iç cephe camların temizliği özenle yapmaktayız.. Hijyen koşullarını sağlamak için her alanda uygulanması gereken kimyasallar, bez, fırça gibi gereçler ayrı ayrı ve uygun şekilde kullanmaktayız.

Bakterilerin yayılmalarına izin vermeyecek şekilde her ortamın temizliğini farklı gereçlerle farklı deterjanlarla yapmaktayız. Özellikle tuvalet temizliğinde kullandığımız bez, fırça gibi araç gereçlerle başka hiçbir ortamın temizliğinde kullanmamaktayız. Tuvaletlerin temizliğine özellikle önem veriyor, insan sağlığına uygun, alerjik ve zehirli etkiye sahip olmayan deterjan ve dezenfektanlarla ayrıntılı bir temizlik yapmaktayız.

Halı yıkama, koltuk yıkama işlemleri ve talep edeceğiniz her türlü temizlik istediğiniz şekilde periyodik olarak temizleme işlemi yapmaktayız.

Öğrencilerimizin eğitim yeri olan kurumlarda, en önemli eğitim olan temizlik konusunda, hassasiyet göstererek onların sağlıklı koşullarda yaşamasını ve temizliğin önemini temiz ortamda kavramasını sağlıyoruz.

TEMİZ ALAN & SAĞLIKLI YAŞAM  ANLAYIŞINI  BENİMSETME YOLUNDA BULUŞMAK ÜZERE..

Otel Temizliği; Oteller, pek çok alanda müşterisini memnun etmeyi, onu sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde konaklatmayı görev olarak edinmiştir. Belirli bir süre içinde pek çok kişinin sirkülâsyonunu sağlayan alanlar arasında bulunmaktadır. Pek çok otel kurumsal bir mantıkla işletilir ve yapılacak en ufak bir hata dahi, bu konudaki prestijini zedelemeye yeter de artar bile.. Özellikle internetin, sosyal medyanın ve otel değerlendirme sitelerinin bu kadar gelişmiş olduğu günümüzde müşteriler tarafından yapılacak en ufak bir olumsuz değerlendirme bile, otelin ekonomik kazancını oldukça kötü bir şekilde etkileyebilmekte olup, işletmenin gerilemesine, hatta kapanmasına yol açabilmektedir.

Konusunda uzman, gerekli eğitimleri almış profesyonel kadrosuyla sizlere hizmet vermeye hazır olup, gerekli çalışma programını hazırlayarak görev dağılımı yapmaktadır. Siz değerli müşterilimizi çalışmalar ve personel durumu hakkında düzenli olarak bilgilendiren firma, işlerinizin çok daha kolay bir şekilde yürütülmesine ve temizlik konusunda hiçbir açık nokta bırakmamanıza yardımcı olacaktır.

Camii Temizliği; Felsefesi “temizlik imandandır” diyen bir din olan İslam dinimiz, temizliğe çok büyük bir önem vermiştir. Temizliği en çok vurgulayan dinimizin ibadet mabedi olan camilerin de temizliğe en çok önem verilecek yapılar arasında yerini almaktadır.

Camii ve ibadethanelerin kirli, pis, havasız vb. olumsuz hissiyat doğuracak şekilde olmaması ciddi önem arz etmektedir. Her mekân gibi camilerde de oluşabilecek mikroplar, bakteriler ve bulaşıcı hastalıklar önü alınamayacak tehlikeleri doğurabilir. Ev, işyeri, ofis ve apartman temizliği kadar topluma açık olan ve temizliğin bilhassa önem taşıdığı manevi toplanma alanları olan camilerimizin temizliklerinin özenle yapılması gereklidir.

Geçmiş yıllardan bu yana yapılan temizlik yöntemlerinin ve kullanılan temizlik malzemelerinin dışına çıkıp daha etkili ve uzun süreli hijyenik ortam oluşturmak amacıyla çalışmalarını yapmakta olan, AYESS DANIŞMANLIK güvenilir uzman temizlik ekibi tarafından, insan sağlığına zararlı olmayan temizlik ürünleri ve modern donanımlı makine ekipmanları yardımı ile temizlik hizmetini sunmaktadır.

Böylelikle ferah ve nezih bir ibadethane ortamı sağlanmış olacak ve İslam dinimizin temel direktifi olan temizlik alışkanlığı yerine getirilmiş olacaktır.

Her Türlü Çamaşır, Halı, Koltuk, Yorgandan Perdeye Kadar Tüm Yıkama İşlemleri; için profesyonel çözümler sunan AYESS DANIŞMANLIK, geniş ölçekli ticari işletmelerden evlere her türlü ihtiyaca yerinde ve/veya kapıdan teslim seçenekleriyle karşılık vermekteyiz. Firmamız uzmanlığı ile  hizmetlerine memnuniyet garantisi vermekte ve ayrıca ekonomik fiyat konusunda da herkesi memnun eden seçenekler sunmaktadır.

Yüz yılların verdiği alışkanlık, sağlığımız, ortamdaki ısı kaybının önlenmesi, odamızın dekorunu tamamlaması gibi faydaları olan halılar artık bizim birer vazgeçilmezimiz olup ev ve ofislerimize canlılık katan görsel olarak görünümü tamamlayan şık ve estetik ürünlerdendir.

Halılarınız en doğru ellerde ve halı yıkamanın önemini bilen kişiler tarafından sizlerin kullanımına sunmaktayız. Halı temizliği önemsenmediği takdirde çevre etkisi, ani kazalar ile oluşan lekelenmelerin sonucunda halılarınız bakteri ve mikrop yuvası haline gelebilmektedir.

Aynı zamanda da alerjik reaksiyonlar göstererek üst solunum yolu enfeksiyonlarına, astım nöbetlerine kadar ilerleyebilen hastalıklara neden olurken enfeksiyonel rahatsızlıkların da ortaya çıkmasını tetikleyebilir. Özellikle üzerlerinde oyun oynayan çocukların hatta bebeklerin sağlığı açısından sahada ehemmiyet kazanan halı temizliğinin önemi konusu başta sizler olmak üzere ailelerimizin tüm bireyleri tarafından dikkat etmesi gereken bir konudur. Temiz bir ortamda sağlıklı bir yaşam süreriz. Halımızın temizliğini zamanında sürekli aralıklarla yaparsak çocuklarımızın, kendimizin, ailemizin, çalışanlarımızın kısacası herkesin temizliğini ve sağlığını korumuş oluruz. Ekonomik ve profesyonel çözümlerimizden cazip fiyatlarla yararlanmak için bize bir telefon açmanız yeterlidir.

Evimizde koltuklar en sık temas ettiğimiz en çok kullanılan eşyaların başında gelmektedir. Bu nedenle de çok çabuk kirlenir. Her ne kadar günlük temizliğimizi yapsak ta zamanla kirlenir bakteriler ve alerjenler için birer yuva haline gelirler. Bu nedenle koltuklarınızın hijyeni için iyi ve derinlemesine bir temizlik yapmanız büyük önem taşır.

Ayess Temizlik Hizmetleri